YILLAR ÖNCE BU GÜNLER SÖYLENMİŞTİ – CEMİYETLER LAFTAN DEĞİL, HALDEN ALACAKLAR ARTIK – DÜNYA ÇOK BÜYÜK TEHLİKELER ALTINDA – BİR MEYVENİN ARKASINDA KÂİNAT VAR- KIYAMET ÇATIR ÇATIR GELİYOR…

0
631

YILLAR ÖNCE BU GÜNLER SÖYLENMİŞTİ

Şimdi birkaç kişinin işlemesiyle diğerleri ödeniyor. Nedir bu?

Geldi bir kişi selam verdi. İçinizden biri “Ve Aleyküm selam!” dese hepimizden ödenir. Bir mahallede cenaze var. 10 kişi gitsin. Hepsinden ödenir. Buna benzer şeyler farzı kifayedir. Ama Allah’ın Kur’an’da emrettiği her şey farzı ayındır. “Yap!” diyor, “Yapar mısın?” demiyor. “Namazı kıl” ne kadar emirse, “Zikir et” te o kadar emirdir. Ama bugün?

Peygamber salatu selam Efendimiz; “Kıyamet’e doğru, cüceler dev, devler cüce olur,” diyor. “Yalancılar baş tacı edilir. Doğrular çekilir.” diyor.

Bu ülkede zikir yapan insan çağ dışı insan, yobaz, gerici, vs. vs. Neden? Ne yaptı? Yaradan’ı zikretti. Kim örnek insan? İçki içen, kumar oynayan, affedersiniz zina yapan, şunu yapan, bunu yapan çağdaş adam. İşte cüceler dev oldu, devlerde cüce. Allah bunlardan razı değil ki. Bugün insan kapılıp gidiyor. Hem de nasıl gidiyor böyle cayır cayır, ya sonra dönüşü yok bunun kardeşim.

Allahuteala bir insanı küçültülmüş bir kainat olarak yarattı. İnsanın sadece beyninde 6 trilyon hücre var. Peygamber salatu selam Efendimiz diyor ki; “Her hücredeki ilmi kitap olarak yazsalar sadece bir hücredeki ilmi 27 yılda okuyabilirsin” diyor. 6 trilyon hücreyi düşün kâinatın ilmi gibi.

Tin Suresi’nin 4.cü Ayeti’nde:

Estauzübillah”, “Lekad halaknel insâne fî ahseni takvîm” diyor.

Yani insanı biz eşrefi mahluk, en üst seviyede, en güzel, en şu en bu olarak yarattık. Ama hangi insan Allahuteala’nın ipine sarılan insan. Eğer tağutun ipine sarılırsan… Arkadan gelen ayette diyor ki; “Summe redednâ hu esfele sâfilîn.”, “Eğer ki onlar ipimi bırakıp, tağutun ipine sarılırlarsa, cehennemin, aşağılıkların aşağısı olan esfeli safilin zümresinden olur” diyor.

E şimdi Allah razı olsun. Bugün insanların kafalarında ne var? Değerli iki şey var. Birinci derece değer ne arz ediyor para. İkinci derece değer ne? Kadın. Yahu Allah razı olsun, tamam bunlarda ihtiyaç ama salatu selam Efendimiz bir hadisi şeriflerinde diyor ki; “Bir insan neyi en çok seviyorsa onun Allah’ı o!” diyor. Bu kadar. Birçok Müslüman adam putperest. Adam Allah’a karşı en ufak bir sevgi hissetmezken arabasına aşık, karışına aşık, villasına aşık, malına, mülküne aşık. Ha sen bundan arındırmadıysan kalbini tamam bitti işin zaten. Bitti yani işin. “Gerisi abes yere yermektir” diyor Yunus.

         Yol olur ki doğru vara,

         Göz odur ki Hakk’ı göre,

         Er olan alçakta dura,

         Yüceden bakan göz değil.

CEMİYETLER LAFTAN DEĞİL, HALDEN ALACAKLAR ARTIK – DÜNYA ÇOK BÜYÜK TEHLİKELER ALTINDA – KIYAMET ÇATIR ÇATIR GELİYOR

Ama bugün kime anlatırsın. Mümkün değil. Artık öyle bir hal almış ki. Cemiyetler laftan değil halden alacaklar artık. Laftan almayan halden alacak. Bakın size söylüyorum. Dünya çok büyük tehlikeler altında. Ama insanlar farkında değil. Şu zerinde yaşadığımız dünyayı Cenabı Hak; 2,5 cm. dışarı çıkarırsa ne oluyor biliyor musun? -250° oluyor. Dünyanın her yeri, 2,5 cm. içeri girerse +180° derece oluyor. Bugün öyle tehlikeler var ki insanlar uykuda haberi yok. Bak buzullar gidiyor. Okyanuslar 7,21 m. su yükseldiği an, bütün çeşmelerden tuzlu su akar, bütün derelerden tuzlu su akar. Allah işte o zaman gösterir adama dünyanın kaç bucak olduğunu. Bak bütün derelerden, çeşmelerden tuzlu su akar. Buna da ramak kalmış durumda.

Sibirya’nın altında gaz kütleleri var. Allah onu buzullarla donmuş topraklarla muhafaza ediyor, bunlar cayır cayır eriyor. Himalaya’lar eriyor. Bu gaz kütleleri salındığı vakit, atmosferde nefes alırsın(!) Muhyiddin Arabi Hazretleri diyor ki; “Yürüyüp giderken takır takır tavuk vebası gibi insanlar dökülür. 6,5 milyar insan ölür.” diyor. Onun eşiğindeyiz hala aklımızı başımıza getirmiyoruz, hala şükretmiyoruz. Hz. Yunus’un vakası gibi; Allahuteala ona:

“Git Ninova’ya -çok savaşçı, şeci, çok berbat bir kavim- onlara git nasihat et!” dedi. O tersine bindi gemiye. “Onlar hidayete layık değil!” dedi, içtihat etti. Biliyorsunuz hepiniz bu vakayı işte. Gemide fırtına çıkıyor, şu oluyor, bu oluyor. Detayına girmiyorum. En son işte Ninova’ya gitmek zorunda kalıyor, gidiyor. Ama yeşil bir renk almış Ninova kralına gidiyor. Kral akıllı çıkıyor; “Allah’ın bize mühleti 40 gün mü?” diyor.

“Evet, 40 gün sonra sizi yere batıracak. Somon ve Gomore gibi, birçok kavimler gibi, Lut kavmi gibi” diyor. Allah; Kur’an’da bize birçok örnek gösteriyor. “Helak ettiklerimizi görmüyor musunuz, duymuyor musunuz, ibret almıyor musunuz bunlardan?”

Sonra Kral, akıllı çıkıyor. Kavmine; “Hepiniz çul giyin, süslü elbiselerden, silahtan arının, tövbe edin, istiğfar edin.” Bugün bizde Ninova kavmi gibi onun eşiğindeyiz biz. İnsanın Allah’ı zerre kadar kâale aldığı yok.

Ya Allah’ın hakkı ödenir mi arkadaş? Benim sırtımda bir nokta kaşınıyor, şu parmağın gözü mü var ya? Gidiyor ta orayı buluyor. Ya bu, nimettir. Bizde öyle bir haller var ki aklın dimağın durur.

BİR MEYVENİN ARKASINDA KÂİNAT VAR

Bir çam ağacının 24 saatte ürettiği oksijen 100 kişiye bir ay yetiyor. Oksijen kesiliverse gözlerimiz böyle olur patlar ölürüz ya. Mülk Allah’ın, nimet Allah’ın bana akıl veren Allah, bana canı veren Allah, nimeti veren Allah. Ya bir elmayı, bir armutu, bir meyveyi ısırdığın zaman kâinat var bunun arkasında ya. Benim ondaki payım yüzde beş bile değil. “Ben çalıştım, çabaladım,” diyor. Bu hikaye.

Allah toprağı yarattı, Allah suyu yarattı, Allah ısıyı yarattı, Allah güneşi yarattı fotosentez için. Bunlar olmasa sen neyi ekeceksin neyi biçeceksin? Bir elma ısırdığımız zaman kâinat var arkasında, şükrü bilmiyoruz. Allah’ın dünyasında yaşa, Allah’ın verdiği canı taşı, Allah’ın verdiği gözle gör. Ondan sonra düşmanına kul ol. Kime? Tağutla, şeytanla.

Bu devrin insanı, Allah neyi yap diyorsa, o tam tersini yapıyor. Allah; “Namaz kıl!”, şeytan; “Kılma!” diyor. Şeytanı dinliyor. İstatistikler diyor ki; “Avrupa’nın 6 ülkesi kadar içki tüketiliyor Türkiye’de.” Yılda! Biz güya Müslümanız, onlar gavur bize göre. Şu ülkede minareleri, camileri kaldır, kim İslam ülkesi der ki. Haya, edep bitmiş. Genç, kadın öyle bir sunuyor ki kendini yani baktırıyor kendisine. Ee ne oldu? Toplum kadından bozulur kardeşim. Kadın haysiyetli, şerefliyse toplum bozulmaz. Kadın bozulursa, toplum bozulur. Öyle bir hale gelmişiz ki artık balığın başı değil, kuyruğu da kokmuş.

Büyük tehlikeler var, Allah düğmeye bastı, Kıyamet çatır çatır geliyor. Geliyor yani. E hala aklımızı başımıza toplamayacaksak, söyleyecek söz kalmıyor zaten. O zaman laftan almayan, halden alacak.

#Kıyamet #ahiret #ahirzaman #insan #insanhücresi #dünyahayatı #kadınınönemi #ahlak #içki #alkol #insanıngafleti #ibadet #Ninovakavmi #Somonkavmi #lutkavmi #Gomorekavmi #batanuygarlıklar #geçmişuygarlıklar #helakolankavimler #batankavimler #TinSuresi #Çam #agacınürettigioksijen  #oksijen #kainat #Sibirya #kutuplar#kutuplarınaltı #kutuplardakigazkütle #gazkütleleri

CEVAP VER

Yorumunuzu yazınız
İsminizi yazınız