Peygamberimizin Peygamber Olmadığı İspatlamaya Çalışan Bilim Adamı – Veliler Neden Mutsuz?

0
204

1982 yılında ben Suudi Arabistan’da idim. Oradayken bir olay oldu.  Bir İngiliz bilim adamı geldi. Müslüman oldu orada, bütün ailesiyle, çoluğu ile çocuğu ile.

Günlük gazetelerde konu oldu, işte bizde biraz göz gezdirdik. Adam birçok dinleri, birçok peygamberleri, hadisleri yani, birçok şeyi incelemiş. “Hadi” diyor, “Birde bu Müslüman’ların peygamber dediğini inceleyelim” (değil de diyor.)”  “’Peygamber’ diyorlar ya, şunu da bir inceleyelim” diyor, ne çıkacak! “Bir kaç palavrasını bulayım da” diyor, “Temelli,  rezil edeyim bunları”… Yani, önyargılı adam.

Başlıyor hadis-i şerifleri incelemeye… Arka arkaya, iki hadis-i şerif kalıyor, “Tamam” diyor, “Tamamen palavra…”

Peygamber Salât-u Selam Efendimiz diyor ki; “Bir tabak yemeğiniz var. Geldi bir sinek düştü içine. Sinek debeleniyor. Canlıysa, genişçe suyundan alıp atın, başka yemeğiniz varsa, yemeyin.  Yok illa yemeniz gerekiyorsa, şöyle genişçe alıp atın. Ama sinek yemeğin içinde ölürse yemek temizdir, sineği çıkar at, yemeği ye…” diyor. “Hah!” diyor, “Yakaladım! Bana, birkaç sinek yakalayın” diyor. Laboratuvarı var, yakalatıyor, iki tabak yemek koyuyor mikroskobun altına.

Atıyor sineği, debelenirken yayılıyor mikrop, bu kadar yerde mikrop, malum onlarda kabul ediyor. Öbür tabağa atıyor bir sinek, sinek ölünceye kadar takip ediyor. Yalanını yakalayacak ya. İçinde debeleniyor, debeleniyor, debeleniyor ölürken kanatlarının altından bir salgı salıyor, bütün mikrobu yok ediyor. Sineği çıkar, yemek temiz. Şaşıp kalıyor adam… Hemen yapışıyor bir telefona adam; “Bana, Müslüman ülkesine 5 bilet!” diyor.  “Yav, biz kör yaşamışız” diyor. Hemen çoluk-çocuğunu alıyor, Suudi Arabistan’a gelip, Müslüman oluyor. “O gün için ne bir mikroskop var” diyor, “ne bir inceleme imkanı var…”

“Onu bu kadar doğru söyleyen bi insan, nasıl peygamber olmaz?” diyor. Geldi, Müslüman oldu adam.

Hani, o gün için mümkün değil ki, ne ile inceleyecek bi sineğin ölüm anında kanatlarının altından bir salgı salacağını? E, bugüne kadar dediklerinin bir teki yanlış çıkmamış doğruların en doğrusunu söylüyor ama insanoğlu duymuyor ki, insanoğlu kendi burnunun dikine gidiyor.

#sinek #nedeninsanoglumutsuz #mutsuzluk #ibadet #Müslüman #Peygamberinsözleri

CEVAP VER

Yorumunuzu yazınız
İsminizi yazınız