Miraç Kandiline Özel İbadet ve Dua (Recep Ayının 27 Gecesi )

0
560

Miraç Kandiline Özel İbadet ve Dua (Recep Ayının 27 Gecesi )

Recep Ayının 27. gecesine olan Miraç Kandili ve ertesi gün yapılabilecek Namaz, zikir ve dua şu şekildedir.

100 adet Subhânallâhi velhamdulillâhi velâ ilâhe illallâhu vallâhu ekber Velâ havle velâ quvvete illâ billâhil aliyyil azîm.

100  adet  Estağfirullah el azim

100 adet Allahümme Salli ala Seyyidina Muhammedin ve ala ali Seyyidina Muhammed şeklinde Salavat.

Ardından;

    10 rekat namaz kılınır. Bu 10 rekat namazda;

    Niyet:  Niyet ettim Ya Rabbi senin rızan için namaz kılmaya şeklinde söylenir.

Her 2 rekatta bir selam verilir. 2 Rekatlık namazla sabah namazının sünneti gibi kılınır. Rekatlarda okunan zammı sure olarak istenilen bir şey okunur. İlla şu sure yada şu ayetler okunacak diye bir şey yoktur.

27. gecesi veya günü, gece de yapılıyor gündüz de yapılır (keraat vakti dışı). Gece yarısından sonraki ibadetler çok değerlidir Allah katında ondan sonra o anda 80 senelik kabul olmuş ibadet yazılıyor sana, cehenneme haram kılınıyorsun, cennete girmen vacip oluyor ve duan kabul makbul oluyor.

Namazda bittikten sonra kişi dünya ve ahiretlik murad ettiği mübah şeyleri Allah’tan diler. Duasının mutlak kabul olması umulur. Ahiret için de dünya için de yaptığın duaya Allah’uteâlâ ne yapıyor, icabet ediyor.

#Kandillerdeyapılacak #Kandil #MiraçKandili #mirackandili #kandillerdekılınacaknamaz #murad #mübah #mirac #dua #ibadet #namaz #dinibilgiler #Allahuteala #SeyidAliEfendi

CEVAP VER

Yorumunuzu yazınız
İsminizi yazınız