Faziletli Dualar

0
539

FAZİLETLİ DUALAR NELERDİR?

   Mahkeme-i Kübra’da işlenilen günahlara karşılık kişinin kazandığı ecirlerden (sevaplardan) verilir. Bu amelleri işleyenlerin kazandığı ecirler mühürlenir. Mahkeme-i Kübra’da işlenilen günahlara karşılık ecirlerden verilirken bu amellerin ecirleri verilmez.

–  “Subhalallahi ve bihamdihi Subhanallahil azim” (sabah namazı sünnet ve farz arası) 100 defa okumak.

–  “La ilahe illallahuvahdehu La şerike leh lehul mülkü ve lehul hamdu yuhyi ve yumıtu ve hüve ala küllü şeyin kadir” sabah akşam 10 defa okumak.

–  “Eşhedu enla ilahe illallahu vahdehu La şerike leh Vahiden Ehaden Sameden lemyelid ve lemyuled velem yeküllehu küfüven Ehad” günde 10 defa okumak 3 milyon hasene kazandırır kişiye.

–  Yatağa girince 3 defa “Estagfürullahiel azim ellezi la ilahe illa huvel Hayyel Kayyumu ve Etübü ileyh” okuyan kişinin dünya sahillerindeki kum adeti kadar günahı olsa affedilir” diyor hadis-i şerifte.

–  Abdest alınca kurulanmadan elleri omuz hizazından yukarı kaldırıp (normalde omuz hizasını geçmez)  Eşhedü en la ilahe illallahü vahdehü la şerikeleh  ve Eşhedü enne Muhammeden abduhü ve Rasuluh” okuyan kişinin dünya sahillerindeki kum adeti kadar günahı olsa affedilir” diyor hadis-i şerifte.

–  Salavatın makbulü Allahuteala’nın getirdiği salavat.Esselamu Aleyke eyyühen nebiyyü ve rahmetullahi ve berekâtüh

–  “Estağfirullahi ve etübü ileyh Subhanallahi ve hamdihi” (abdest alırken abdest alındığı sürece tekrarlamak çok eftaldir. Estağfirullahi ve etübü ileyh en büyük tövbedir. Sık okunması eftaldir. )

#dua #faziletlidualar #okunmasefdaldualar #sevabıcokdualar #sevap #ibadet #tövbe

CEVAP VER

Yorumunuzu yazınız
İsminizi yazınız