SALAVATIN FAZİLETLERİNDEN BİRİ! DÜNYADAKİ EN EFDAL YER NERESİDİR? PEYGAMBERİMİZE GELİP KOCASINDAN BOŞANMAK İSTEYEN KADIN !

0
100

SALAVATIN FAZİLETLERİNDEN BİRİ! DÜNYADAKİ EN EFDAL YER NERESİDİR?

      “Öyle bir hesap var ki akıllara zarar…” Diyor. Bir ayet sürüyor iki satır, bir ayet sürüyor 5 kelime. Öyle bir dizayn ki izah etmek mümkün değil. Onun için Allah bir çok yerde: “ Madem bu Muhammed’in uydurmasıdır. Bir benzerini yapsınlar bakalım.”

     Bu ayetin sırrı anlatmakla bitmez.

Peygamber bir hadisinde: “ Şarkı  türküyü sevmek, sadece sevmek münafıklığın ilk basamağıdır.” Düşünebiliyor musun?  E bunu kime anlatabilirsin?

    Salavat işte bizi kurtaran salavat… Yani bizi atmosferde tutan salavat… Bir Hadis-i Şerifde Efendimiz(sav): “ Farz olan hacca gitmek, Allah için 20 cihada gitmekten daha hayırlıdır. Fakat Salavat getirmek bunların hepsine denktir.” Diyor.

       Bir Salavat getirdiğin an Allah için 20 defa cihada girmiş ve bir seferde farz olmuş Hacca gitmiş kadar etkili oluyor. Ben büyüklerden çok duydum. Bir salavat adamın amel defterinden 10.000 büyük günahı siler. İşte biz de ne kadar salavat getirebiliyorsak bizi bir parça istikâmette tutan başlıca faktörlerden biri.

      Şimdi neden Medine, Mekke’den daha eftal?

     Dünya üzerindeki en eftal yer Medine. Neden? Allah’ın habibi orda. “Seni yaratmayacak olsaydım, alemleri yaratmazdım.” Diyor. Alemler onun için yaratılıyor. Bundan daha hayırlı birşey olabilir mi?

     İkincisi Mekkedir. Sonra da Şam gelir. Şam, Mahkeme-i Kübra’nın merkezi. Ama bu devirde kaçta kaçı…. Onun için Cenab-ı Hak, Hz. Adem’e “100 kişi’nin 99’u ateşin hakkı.” Diyor.

       Bugün ticaret hayatına bakıyorsun. Yalan, dolan, yemin vs. Ne yapacak? Sana bir mal kakalayacak. Peygamber diyor ki: “Bizi aldatan bizden değildir.”Şu tehtide bak! “Bizi aldatan cemaatimize gelmesin.” Diyor.  Nerdeeee… Kaçta kaçında kalmış? Esnafta ara ki bulasın.

İşte böyle bir dönemde istikâmette giden ötelerde ağa olur ağa. İmânı taşımanın avuçta kor taşıma eşit bir dönem.  Müminsen yobaz görünüyorsun.

Teşhir etme, içki içme, kumar oynama, zina yapma çağdaşlık… Şeytan onun için emekliye çıktı zaten. Benden hızlıları yetişti  diyor. Kurdu tahtını suların üzerine saltanat sürüyor.

      Bir Mümin her namazdan sonra; “Ya Rabbi şeytanın şerrinden koru bizi bunlardan sana sığınıyorum.” Deyip, 3 tane salavat getirmesi lazımdır. Şeytanın fink atmadığı yer kalmamıştır. Camiler ve zikir meclislerinin dışında şeytan her yere hakim olmuştur.

PEYGAMBERİMİZE GELİP KOCASINDAN BOŞANMAK İSTEYEN  KADIN!

       Peygamberimiz’e bir gün bir kadın geldi.

   “Ya Resulullah ben kocamla kaç senedir çok mutlu bir hayat yaşıyorum beni boşa.” Dedi.

      Peygamberimiz;

      “Daha ne istiyorsun?”

      “Ya Resulullah 40 senedir bunun başına bela gelmedi. Bunu Allah sevmiyor. Ben böyle bir adama kadınlık yapmaktan ar ederim.” Dedi.

       “Doğru söylüyorsun. Çağırın kocasını.” Dedi.

       Adam gelirken yolda düştü, ayağını kırdı.

         Kadın:

     “Hah tamam vazgeçtim Ya Resulallah… Allah’ın selamı geldi.” Dedi.

       Her türlü lütuf her türlü nimet bize ulaşınca, Ya Rabbi ne güzel oldu. Böyle bişey olunca güzel olmadı mı yani?  Terâzinin öbür gözüne hiç bişey konmasın mı?

       Bir Hu! Çekersin düştüğün zaman: “ Ya Rabbi sen vurunca da ne güzel vuruyorsun.” Dersin olur biter.

       Gerçek ümmet olanın ötede cehennemi yok. Bu ümmet torpilli çünkü… Gerçek mümin olanın bütün cezası bu dünyada. Varlık, yokluk, karı dırdırı…vs…vs… hepsi böyle cezalarla cehennemi ödüyor. Hadis-i Şerif’te: “ Bir sineğin bir mümin’i rahatsız etmesi cehennem azabındandır.” Diyor.

     Allah’u Teâla’nın yarattığı ümmetler arasındaki en hayırlı ümmettir bu ümmet. En hayırlı, en büyük Peygamber Resulullah (sav) Efendimizdir. Ve en seçkin ümmet de onun ümmetidir. Mümin gibi yaşadın mı? Elini kolunu sallaya sallaya git öteye.

     Onun için Peygamberimiz: “ Bir müminin Dünyada ki en büyük ödülü ölmektir.” Diyor. Hele bu toplum içinde yaşarsa, ağadır ağa. Bir bilseler,  bir bilseler neler kazanıyorlar, hele ki böyle geceler….

        Kahhar esması birinci Seyr-i Sülüktür. Kahhar esmâsından ne istiyorsun Allah’tan? Kahır istiyorsun. Bu devirde kahır çok olduğu için onu bizim cematimizden ben kaldırdım. Zaten bu yaşadığımız dönemde yeterince var o. Var olan şeyi daha çok istemenin de bir esprisi olmaz. Sizin gönlünüze bağlı bir olay. Yeterli kahrın varsa: “ Ya Rabbi bana bu yetiyor.” Dersin. Onun yerine başka bir esmayı 100 defa daha çekersin. Çünkü ben Kahhar esmasını çektiğim dönemlerde hassasiyetle takip ettim. Biraz benim çekeceğim yükten fazlaya geliyordu. Bu esmayı kestim, baktım benim çekeceğim dozda kaldı. Biz burada çok kalmayalım. Büyük velilerden sayılır Kahhar esmasını hakkıyla geçen. Biz daha ileri gidelim. Fenafillah’a, Bekabillah’a, Zühd’e …

CEVAP VER

Yorumunuzu yazınız
İsminizi yazınız